Apie mus

MŪSŲ PRODUKTO ISTORIJA

 

„PINUS AMBER“ ženklu pažymėti natūralaus gintaro lakai ir impregnantai neatsiejami nuo Baltijos (Rytų) jūros senųjų manufaktūrų, cechų ar meistrų receptų. Siūlome jums tik organinės kilmės produkciją, kurioje naudojamo gintaro istorija prasidėjo net prieš 50 mln. metų.

XX a., vystantis chemijos pramonei ir sukūrus sintetines medžiagas, gintaro lako gamyba buvo primiršta, nors ir dabar šie produktai naudojami prabangių odos priežiūros priemonių gamyboje, kosminėse technologijose, architektūros paminklų, paauksuotų stogų ir kitų detalių apdailai, meno ar kulto kūrinių restauracijai.

 

Mūsų nedidelė, bet kiekvieną dieną tobulėjanti komanda, remdamasi kai kurių šiuolaikinių mokslininkų teorine bei praktine patirtimi (chem. mokslų daktaras Andžejus Voitechovičius ir kt.) atgaivino vieną iš seniausių Rytų Baltijos tradicijų – natūralaus gintaro lako gamybą. Ne vartotojiškas, o greičiau filosofinis požiūris leido mums išlaikyti tvarų santykį tarp gamtosauginių (ekologinių) aspektų ir industrinių veiksnių. Mūsų gamybos procesuose nesusidaro atliekų, naudojamos tik 100 proc. natūralios medžiagos iš maksimaliai greitai atsinaujinančių šaltinių (linų sėmenų ar kitų aliejų, plačiai paplitusių spygliuočių sakų terpentinų). Kadangi papuošalams gaminti panaudojama tik mažesnė gintaro žaliavos dalis (apie 30 proc.), mes turime galimybę juvelyrikoje nepritaikomą šio mineralo dalį panaudoti „Pinus Amber“ lakų ir impregnantų gamybai.

Mūsų vertybės

kaip mes darome

Natūralios medžiagos

Mūsų gamybos procesuose naudojamos tik natūralios medžiagos iš greitai atsinaujinančių šaltinių

Rytų Baltijos tradicijos

Atgaivinta vieną iš seniausių Rytų Baltijos tradicijų – natūralaus gintaro lako gamyba

Filosofinis požiūris

Ne vartotojiškas, o greičiau filosofinis požiūris leido mums išlaikyti tvarų santykį tarp ekologinių aspektų ir industrinių veiksnių

Įdomūs faktai

Pinus Succinifera (lot.) – tai ypač sakingų pušų rūšis, augusi mūsų platumose eoceno periodu. Jos fosiliniai sakai, laikui bėgant ir vykstant oksidacijos, polimerizacijos bei mikroorganizmų veiklos procesams, virto gintaru – mineralu, kurio fizinės ir cheminės savybės mūsų įvairios paskirties laką ir impregnantus daro išskirtinius: ypatingai atsparius drėgmei, vandeniui, mechaniniam poveikiui ir svarbiausia – bio agresoriams bei mikroorganizmams. Tai ir lemia mūsų deklaruojamą „PINUS AMBER“ lako ilgaamžiškumą.

Dar vikingų laikais (Jutlandijoje) meistrai gintaro savybes tikslingai naudojo laivų ar kitų konstrukcijų apsaugai nuo nepalankių gamtinių faktorių: druskingo vandens, besaikio moliuskų ir dumblių dauginimosi žemiau vaterlinijos, kuris smarkiai mažino laivų greitį ir manevravimo galimybes. Visi yra girdėję apie meistro Antonijaus Stradivarijaus, gyvenusio XVII-XVIII a., smuikų ypatingąjį tembrą. Jo darbų kokybe neabejojama, tačiau mažai kas žino, kad jo smuikų apdailai buvo naudojamas būtent natūralaus gintaro lakas, kaip, beje, ir baldų gamyboje, dailėje, prabangiausių rūmų interjeruose (pvz. Ermitažo parketas).

Loading quick view